ßíäåêñ.Ìåòðèêà
timer
UKR
Партнерам проекта SkyBus.kiev.ua
sky bus
Аеропорт Донецьк

Міжнародний аеропорт Донецьк імені Сергія Прокоф'єва

Sergey Prokofiev International Airport

IATA / ICAO: DOK / UKCC

Міжнародний Аеропорт Донецьк був заснований в 1933 році. Після реорганізації в 2003 році його офіційна назва "Міжнародний аеропорт Донецьк". У 2012 році аеропорту присвоєно ім'я відомого композитора Сергія прокоьева. Тут знаходяться представництва авіакомпаній Аеросвіт, Донбасаеро і МАУ, на другому поверсі - Turkish Airlines, UTair, Austrian і Lufthansa.

Аеродром аеропорту має дві діючих злітно-посадочні смуги. Одна стара смуга має асфальтобетонне покриття, її довжина якої 2484 м, вона іожет приймати різні повітряні судна класів Boeing-737 і Airbus A320. До Євро-2012 побудована нова злітно-посадкова смуга розміром 4000 м і шириною 60 м, яка здатна приймати всі існуючі літаки.

У теперішній час в Міжнародному аеропорту Донецьк функціонує два термінали, один був побудований в 1975 році. Його пропускна спроможність - 500 пасажирів на годину на приліт і виліт, з 2012 року використовується для внутрішніх рейсів.

Новий пасажирський терміналу розпочав свою роботу 15 травня 2012 року, він орієнтований на обслуговування як міжнародних, так і внутрішніх рейсів, має площу 58 тис. кв.м.

Новий термінал, побудований до ЄВРО-2012 на кошти державного бюджету, має пропускну спроможність 3000 пасажирів на годину на приліт і виліт. Будівля має п'ять поверхів. Термінал є другим за рахунком в Україні після Борисполя, оснащеним естакадою, яка розділяє потоки пасажирів на приліт та виліт.

З лівого боку від існуючого терміналу розташований VIP-зал.

У головному терміналі на першому поверсі розташовані представництва і каси всіх компаній, які здійснюють рейси в аеропорт Донецьк. Реєстрація на внутрішньоукраїнські рейси здійснюється в секторі 2 на першому поверсі в лівому крилі будівлі. Приліт здійснюється в секторі 4 з правого боку будівлі на 1 поверсі. Там же відбувається видача багажу. На першому поверсі терміналу також можете перекусити або чогось випити в кафе.

У залі очікування, на другому поверсі, розташоване відкрите кафе і закусочна, яка відокремлена від залу очікування, є невеликий ларьок.

Трансфер між аеропортом і містом здійснюється на суспільним транспорті. В 50 метрах від виходу з терміналу знаходиться зупинка, від якої йде тролейбус № 9 за маршрутом Київський проспект - вул. Університетська - Центр міста, через два автовокзали (Путиловський, Південний) і далі в сторону Басьо. Відправляється кожні 5 - 7 хв. Вартість квитка 2 грн.

Автобус № 73а проїжджає проходить через все місто з півночі на південь по Київському проспекту до вул. Університетська, потім на Ленінський проспект і далі на мікрорайон Широкий. Ціна квитка 2 грн. Інтервал руху 7-10 хв.

В аеропорту Донецьк є своя готель "Політ", яка розташована в 150 метрах від будівлі аеропорту.